preloader

Ostrava 26. - 30. 9. 2023                     

      cz / en


Ostrava  26. - 30. 9. 2023Workshopy 2023


PŘIPRAVUJEME PRO VÁS WORKSHOPY 4. ROČNÍKU FESTIVALU TRIKFILM

Na co se můžete těšit?

Stejně jako v minulých letech připravujeme WORKSHOPY KLASICKÉ ANIMACE PRO DĚTI a to jak ve formátu vhodném pro školní kolektiv, tak pro rodinnou spolupráci (OTEVŘENÉ DÍLNY) pod vedením studentů Ateliéru animce Fakulty umění. Studenty, dospělé a pedagogy čeká DVOUDENNÍ KURZ ZÁKLADŮ ANIMACE, ve kterém se seznámí s konstrukcí a rolí pohybu v animaci pod vedením pedagogů ateliéru.
Práci se zvukem si vyzkoušíte v DABINGOVÉ DÍLNĚ, do které jsme si přizvali hosty z pražské Aeroškoly. Pod svůj patronát si vzali také workshop PC HRY PRO VYUŽITÍ VE VÝUCE a atraktivní animovaní pro PROSTŘEDÍ 360°, ve kterém vás animace zcela obklopí a to doslova.
V programu najdete také workshop POEZIE POHYBEM brněnského básníka, hudebníka, textaře, skladatele a výtvarníka Petra Váši nebo TVORBU ILUSTRACÍ společně s ostravskou ilustrátorkou a grafičkou Petrou Jirouškovou. Na závěr vás čeká HUDEBNÍ WORKSHOP s Beatou Bocek.

Loňské workshopy si můžete prohlédnout na našem youtube kanále
ZDE.
  • Vstup na workshopy je podmíněn registrací na našich stránkách (níže) do 25. 9 2023 (nebo do vyčerpání kapacity).
  • Po odeslání formuláře obdržíte potvrzení na email zadaný v přihlášce. Nestane-li se tak, informujte nás, prosím, na emailové adrese trikfilm@osu.cz.
  • Po obsazení workshopu je možné se registrovat jako náhradník, v případě uvolnění kapacity vás pak budeme ihned informovat emailem.
  • V případě, že se nebudete moci zaregistrovaného workshopu účastnit, informujte nás, prosím, opět na e-mailu trikfilm@osu.cz co nejdříve, abychom mohli umožnit přístup dalším zájemcům.
  • Pokud se workshopu účastní skupina s pedagogem, musí registraci provést pedagog za každého žáka, třeba v různých workshopech probíhajících paralelně (děti nemusí být v jedné skupině). Jako kontakt bude uveden pedagog, který s dětmi na workshop přijede.
  • Potřebujete-li další informace, kontaktujte nás na emailové adrese trikfilm@osu.cz.
  • Dostavte se 15 minut před konáním workshopu na akreditační místo u vstupu na novou budovu Fakulty umění Ostravské univerzity (City Campus na Černé louce), kde získáte zároveň akreditaci na celý festival (pásek na ruku). Studenti vás uvedou na místo a získáte zde veškeré informace o průběhu workshopu a dalších aktivitách festivalu na fakultě.
  • Všechny workshopy se budou konat v prostorách City Campusu Ostravské univerzity na Černé louce (Moravská Ostrava 3397).
  • Vstup zdarma
  • Veškerý materiál bude účastníkům poskytnut

NA OTEVŘENOU DÍLNU PRO DĚTI (A RODIČE) ve čtvrtk 10.00 - 15.00 NENÍ TŘEBA SE DOPŘEDU REGISTROVAT. Místo vám bude poskytnuto dle zájmu a kapacitních možností (k dispozici bude 5 míst a kamerou a PC).
 
TĚŠÍME SE NA VÁS V NAŠICH ATELIÉRECH


 

SEZNAM WORKSHOPŮ - (formulář pro přihlášení naleznete níže)


Středa     27.9.2023     10:00 - 12:30       (min. věk 7 let)       blok  A       max. 14 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 18 (obsazeno)

STOPMOTION ANIMACE PRO DĚTI

Workshop představí dětem animaci formou stop motion techniky pod kamerou. Pracovat budou s plošnými objekty, které se pokusí pod kamerou rozhýbat. Více se o technice dovíte v našem BLOGU. Vhodný pro školní skupiny.
Středa     27.9.2023     10:00 - 12:30       (min. věk 8 let)       blok  A       max. 14 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 18 (obsazeno)

PIXILACE PRO DĚTI

Vyzkoušíte si animaci člověka v roli loutky. Pohybovat s ní budete v prostoru. Blíže si o technice pixilace můžete přečíst na našem BLOGU.
Vhodné pro školní kolektivy.
Středa     27.9.2023     10:00 - 12:30       (min. věk 11 let)       blok  A       max. 16 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 16,     náhradníci 0

EXPERIMENTÁLNÍ ANIMACE

Workshop nabídne animaci formou experimentů s kombinacemi různých materiálů. Pomocí klasických výtvarných technik (kresba, malba, koláž, perforace, otisky, frotáže) budete mít možnost upravit papírový pás, připomínající klasický filmový materiál s natištěným motivem průčelí Ostravského City Campusu. Vybrané projekty společně doladíme v postprodukci tak, aby bylo možné je při večerní projekci promítnout na budovu campusu. Seznámíte se tak také se základním principem videomappingu. Program je vhodnější pro starší děti a studenty.
Středa     27.9.2023     14:30 - 17:00       (min. věk 7 let)       blok  B       max. 14 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 18 (obsazeno)

STOPMOTION ANIMACE PRO DĚTI

Workshop představí dětem animaci formou stop motion techniky pod kamerou. Pracovat budou s plošnými objekty, které se pokusí pod kamerou rozhýbat. Více se o technice dovíte v našem BLOGU. Vhodný pro školní skupiny.
Středa     27.9.2023     14:30 - 17:00       (min. věk 8 let)       blok  B       max. 14 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 18 (obsazeno)

PIXILACE PRO DĚTI

Vyzkoušíte si animaci člověka v roli loutky. Pohybovat s ní budete v prostoru. Blíže si o technice pixilace můžete přečíst na našem BLOGU.
Vhodné pro školní kolektivy..
Středa     27.9.2023     14:30 - 17:00       (min. věk 11 let)       blok  b       max. 16 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 16,     náhradníci 1

EXPERIMENTÁLNÍ ANIMACE

Workshop nabídne animaci formou experimentů s kombinacemi různých materiálů. Pomocí klasických výtvarných technik (kresba, malba, koláž, perforace, otisky, frotáže) budete mít možnost upravit papírový pás, připomínající klasický filmový materiál s natištěným motivem průčelí Ostravského City Campusu. Vybrané projekty společně doladíme v postprodukci tak, aby bylo možné je při večerní projekci promítnout na budovu campusu. Seznámíte se tak také se základním principem videomappingu. Program je vhodnější pro starší děti a studenty.
Čtvrtek     28.9.2023     09:00 - 16:00       (min. věk 17 let)       max. 10 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 10,     náhradníci 0

DVOUDENNÍ WORKSHOP ZÁKLADŮ ANIMACE PRO DOSPĚLÉ A PEDAGOGY

Přihláška je platná na oba dny. Čtvrtek 28. - pátek 29. 9. 2023, 9.00 - 16.00 hod. (dílna otevřena déle dle domluvy).
Teoreticko-praktický kurz je zaměřen na celý proces realizace krátké animační etudy zakončený postprodukcí. Vyzkoušíte si tradiční postupy snímání, ale také alternativní možnosti využití mobilního telefonu v průběhu celé realizace. Kurz bude veden jako volnější dílna, otevřená individuální práci, kde si každý najde prostor k vlastní produkci, či experimentaci s materiály. Je vhodný pro všechny zájemce o porozumění animačním principům od 17 let, dospělým, pedagogům základních, středních škol, gymnázií i základních uměleckých škol, lektorům volnočasových aktivit  a všem se zájmem o filmovou výchovu.
Čtvrtek     28.9.2023     16:00 - 18:00       (min. věk 10 let)       max. 12 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 12,     náhradníci 2

PETR VÁŠA: JAZYK STROJŮ A EMOCE - WORKSHOP POEZIE POHYBEM

Fyzická báseň je zvláštní způsob práce s jazykem, hlasem a tělem. Petr Váša se této tvorbě věnuje již od počátku devadesátých let minulého století. Objevil úžasný prostor mezi mluvou a zpěvem, tancem a pantomimou s humorem, vážností, elegancí a brutalitou. Ruce, nohy, hlava, hlas - slova a zvuky používáte jako nástroje pro „jiné“ jednání, chování, vnímání. Někdy je divné už jen to, jak na sebe reagují ruce a hlas, tělo a slovo, je to opravdu jako hrát na neviditelný nástroj.

Zfyzičtění, vtělení se do poezie, kdy poznáváte sami sebe a pro společnost vytváříte sdělení - osobitý umělecký projev. 
Pátek     29.9.2023     10:00 - 12:00       (min. věk 17 let)       max. 10 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 0,     náhradníci 0

PC HRY PRO VYUŽITÍ VE VÝUCE

Lektoři z Aeroškoly představí počítačové hry, které mohou být vhodnou inspirací především pro učitele tvorby počítačových her. Seznámíte se také s několika dalšími zajímavými herními tituly, které nepatří do mainstreamu, ale přesto by neměly uniknout pozornosti. Vhodné pro studenty, dospělé, pedagogy.
Pátek     29.9.2023     14:00 - 17:00       (min. věk 12 let)       max. 12 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 4,     náhradníci 0

WORKSHOP ILUSTRACE S PETROU JIROUŠKOVOU

Krátké seznámení s tvorbou autorky workshopu, poté experimentování a tvorba vlastní ilustrace malířskou technikou šablonování na kterou se zaměříme v představení tvorby povihadky.cz i tvorbě vlastní. Veškerý materiál bude na místě k dispozici.
Sobota     30.9.2023     09:30 - 11:00       (min. věk 6 let)       blok  A       max. 10 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 1,     náhradníci 0

DABINGOVÁ DÍLNA

Dílna vám umožní nahlédnout na proces ozvučení filmu. Vyzkoušíte si namluvit animovanou postavu, nebo dát vlastní hlas herci, případně změnit jazyk ze zahraničního na domácí. Dílnou vás provedou naši hosté, lektoři Aeroškoly. Nepotřebuje žádné zvláštní dovednosti nebo znalosti, pouze byste neměli mít ostych a trému z práce před mikrofonem. Workshop je určen dětem, kteří již dochází do školy (od 6 let věku), ale je vhodný také pro starší i rodiče.
Sobota     30.9.2023     09:30 - 11:30       (min. věk 8 let)       max. 12 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 12,     náhradníci 0

DÍLNA 360° ANIMACE

Dílna vás ponoří do světa 360° stop-motion animace. Tato technika umožňuje animovat a zobrazit scénu jako by vás zcela obklopila. Výsledný film nabídne iluzi, že divák vidí scénu všude okolo sebe, proto film lze sledovat také s pomocí brýlí pro virtuální realitu.  To přináší i nový pohled na věc a řadu výzev při samotné akci. Během workshopu vznikne kolektivní film a rozpohybovat v něm můžete i sami sebe. Zkušený lektor Aeroškoly vás seznámí s tvorbou animovaného videa, které můžete sledovat ve virtuální realitě. Vhodné také pro studenty, učitele, lektory a zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu.
Sobota     30.9.2023     11:30 - 13:00       (min. věk 7 let)       blok  B       max. 10 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 2,     náhradníci 0

DABINGOVÁ DÍLNA

Dílna vám umožní nahlédnout na proces ozvučení filmu. Vyzkoušíte si namluvit animovanou postavu, nebo dát vlastní hlas herci, případně změnit jazyk ze zahraničního na domácí. Dílnou vás provedou naši hosté, lektoři Aeroškoly. Nepotřebuje žádné zvláštní dovednosti nebo znalosti, pouze byste neměli mít ostych a trému z práce před mikrofonem. Workshop je určen dětem, kteří již dochází do školy (od 6 let věku), ale je vhodný také pro starší i rodiče.
Sobota     30.9.2023     14:00 - 15:00       (min. věk 10 let)       max. 10 účastníků   (+4 náhradníci)       přihlášeno 10,     náhradníci 1

HUDEBNÍ WORKSHOP S BEATOU BOCEK

Nezaměnitelná česko-polská písničkářka a hudebnice z Těšína.  Písně o vzpomínkách, dětství, cestách i snech.  

Beata mimo jiné tvoří skladby pomocí loopstationu, kdy vrství svůj hlas přes sebe a vznikají tak harmonie hlasů  v tanečně rytmickém aranžmá.  

 
Přihláška do workshopu


Vyberte workshop:
Jméno a příjmení účastníka workshopu:
Věk účastníka workshopu:
Kontakt na zákonného zástupce:
Kontaktní osoba v době konání workshopu:
Telefon kontaktní osoby:
E-mail kontaktní osoby:
Poznámky/dotazy:
Odesláním přihlášky souhlasí účastník (jeho zákonný zástupce) s uvedenými podmínkami. Zobrazit podmínky  
V souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR) ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) dávám festivalu TrikFilm souhlas ke zpracování osobních údajů (údajů o mém dítěti) a to pro účel: využití fotografií, zvukových a video záznamů za účelem prezentace činnosti festivalu na webových stránkách a na oficiálních stránkách facebooku, instagramu a youtube festivalu TrikFilm (reportáž ze slavnostního zahájení, aktivita workshopů atd.) a dále za účelem zveřejnění v regionálních a celostátních médiích. (reportáž ve zpravodajství, pásmo workshopu v kině, atd.)
Odeslat přihláškuMEZINÁRODNÍ FESTIVAL
DĚTSKÉ A STUDENTSKÉ
MULTIMEDIÁLNÍ TVORBY

©2020 všechna práva vyhrazena