preloader

Ostrava 26. - 30. 9. 2023                     

      cz / en


Ostrava  26. - 30. 9. 2023Základy animace a filmové výchovy pro pedagogy a lektory kulturních institucí


POMŮŽEME VÁM ZAŘADIT ANIMACI DO VÝUKY A KREATIVNÍ ČINNOSTI.

Přemýšlíte o tom, jak zařadit animaci do výuky nebo jej využít při přípravě různých kreativních aktivit? Nevíte, jaké možnosti vám animace přináší nebo jak byste ji technicky realizovali?

Ateliér animace Fakulty umění Ostravské univerzity pro vás připravil kurz Základy animace a filmové výchovy pro pedagogy a lektory kulturních institucí zaměřený na celý proces tvorby krátké animační etudy zakončené postprodukcí tak, jak byste jej mohli realizovat ve výuce, nebo jiné edukativní činnosti.

První ucelená část kurzu se bude konat v rámci festivalu TrikFilm jako dvoudenní workshop animace pro dospělé a pedagogy již na konci září 2023. Zjistíte, jak animace vzniká a stanete se sami tvůrci. Vyzkoušíte si tradiční postupy snímání, ale také alternativní možnosti a využití mobilního telefonu v průběhu celé realizace.
V navazující říjnové části účastníkům představíme základní možnosti využití filmové výchovy v souvislosti s uplatněním zkušenosti nabyté v úvodní části.
A v rámci poslední části vám individuálně pomůžeme řešit konkrétní náměty v edukativním procesu a dovést veškeré projekty do finále. Třeba až na příští ročník festivalu TrikFilm.

Kurz je určen pracovníkům i studentům v edukační oblasti (pedagogové ZŠ, SŠ, VŠ, ZUŠ, lektoři výtvarných aktivit pro děti a mládež, studenti pedagogických směrů).

Přihlaste se na úvodní workshop animace pro dospělé a pedagogy, který se koná ve čtvrtek a v pátek 28. – 29. 9. 2023 v prostorách Ostravského City Campusu (nové Fakulty umění Ostravské univerzity na Černé louce), oba dny od 9.00 do 16.00 hod. Následující části kurzu budou přizpůsobeny potřebám účastníků, částečně individuálně, nebo online.


Přihlášky zde: DVOUDENNÍ WORKSHOP ZÁKLADŮ ANIMACE PRO DOSPĚLÉ A PEDAGOGY

Případně můžete zaslat e-mail na trikfilm@osu.cz, kde vám také odpovíme na veškeré vaše otázky.
Projekt je realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.
​​​​​​ 

 

 


MEZINÁRODNÍ FESTIVAL
DĚTSKÉ A STUDENTSKÉ
MULTIMEDIÁLNÍ TVORBY

©2020 všechna práva vyhrazena